PRZĘDZIOREK - BIOLOGICZNE ROZWIĄZANIA » DOBROCZYNEK GRUSZOWY - 50 opasek - dostępny w 2019 roku !INWESTYCJA W SPOKÓJ Z PRZĘDZIORKAMI NA WIELE LAT

Dobroczynek gruszowy, czyli roztocz naturalnie występujący w naszym kraju, jest bardzo popularny wśród właścicieli ogrodów, sadów i jagodników ze względu na jego skuteczność. Jest to niezastąpiony sprzymierzeniec w walce m.in. z przędziorkami, szpecielami. Namnaża się w szybki sposób na wszystkich roślinach wieloletnich, przenosi się z roślin na rośliny z wiatrem i już w roku prawidłowej aplikacji gwarantuje kontrolę nad szkodnikami.Roztocz jest oferowany w filcowych opaskach, które na początku wiosny zawieszamy na rośliny. Wraz z nadejściem wiosny, samice dobroczynka uwalniają się z stanu hibernacji i wychodzą z opasek zakładając kolonie na roślinie.

Przyjąć należy, że każde drzewo/krzew wolno rosnące powinno zostać zaopatrzone w opaskę. W przypadku roślin, które koroną się łączą, wystarczy zastosować jedną opaskę na co druga roślinę.Dobroczynek szczególnie polecany jest na drzewa owocowe,  krzewy (borówka, malina, porzeczka, jeżyna, winorośl), rośliny ozdobne wieloletnie, iglaki.

Produkt oferowany jest w opakowaniach po 50 szt. w cenie 108 zł

UWAGA !

Dystrybucja produktu odbywa się tylko na początku wiosny (marzec - kwiecień). Zamówienia są zbierane cały rok.  W związku z tym, każde zamówienie będzie przyjmowane i przekazywane do realizacji w marcu 2018 roku.

W trakcie oczekiwania na dobroczynka gruszowego można stosować dobroczynka kalifornijskiego, który przy temperaturach powyżej 15st.C jest w stanie również kontrolować przędziorki.Dlaczego tak jest? Puste opaski zakładane są w sadach ekologicznie zarządzanych późną jesienią by samice dobroczynka, które będą szukały schronienia, uczyniły to pod opaskami. Następnie opaski są ściągane zimą z drzew, w chłodni sprawdzane by każda z nich zawierała minimum 20 samic i rozsyłane są wtedy do klientów, którzy zawieszają ją zimą lub wczesną wiosną na swoich drzewach. Samice wraz z nadejściem wiosny składają jaja w nowym środowisku (Państwa ogród/drzewa).


Cena: 108.00 zł


Ilość zamawianych sztuk:     

Galeria« powrót do przeglądania pozycji