Budowa ula

Najwyższa jakość produktów oferowanych przez naszą firmę gwarantowana przez firmę Koppert, która jest od wielu lat liderem na rynku biologicznej ochrony i zapylania roślin pozwala nam na gwarancję prawidłowego działania przez wiele tygodni.

Wieloletnie doświadczenie na rynku profesjonalnym pozwoliła na zaprojektowanie ula zaawansowanego technicznie, który swoją budową zapewnia rodzinie trzmielej wszystko to, czego potrzebują do rozwijania się. Na schemacie, który znajduje się poniżej, można się przekonać, że nie jest to „tylko” kartonik z trzmielami.Oferowany przez nas domek spełnia wszystkie wymagania jakościowe produktu, który służyć ma przez wiele lat osobą, które cenią sobie obcowanie z naturą.

      

Budowa ula zapewnia odpowiednią wentylację, temperaturę do rozwoju rodziny trzmielej oferowanej w komplecie. Wydajność kolonii dostosowana została do typowego ogrodu o powierzchni 2000m2, na której znajduje się kilkanaście drzew owocowych, krzewy  i rośliny ozdobne.Konstrukcja umożliwia zebranie trzmieli do ula w razie oprysków, które szkodzą trzmielą. Dzięki tej funkcji możliwe jest również zamknięcie trzmieli na czas spotkania rodzinnego na ogrodzie. Ul jest zabezpieczony przed przypadkowym otwarciem przy pomocy zasuwy. Materiały użyte do produkcji są wolne od niebezpiecznych związków. Żywotność produktu szacowana jest na wiele lat.

Ulik wyróżnia się bardzo wysoką jakością wykonania, dzięki czemu nie jest to inwestycja jednorazowa, gdyż w kolejnych latach wystarczy w odpowiedniej porze dokupić samo gniazdo (wymienić wkład).


Poza estetyką wykonania, na uwagę zasługuje kilka elementów:

- możliwość zamykania/otwierania ula – system dwóch widocznych otworów wejściowych/wyjściowych pozwala na sprawne zebranie trzmieli do ula.

- otwory wentylacyjne zabezpieczone siatką w celu ochrony przed szkodnikami

- dokładne uszczelnienie komory gniazda

- zabezpieczenie przed przypadkowym otwarcie daszku